Jak název napovídá, dnešní článek je o využití kamer pro monitoring prostoru.
Lidské oko dokáže zachytit velké množství vjemů, vyhodnotit je a pracovat s nimi. Jedná se však o stav, kdy velmi rychle můžete o informaci přijít. Zkreslí se vám, zapomenete ji, nepřehrajete si ji, vidíte ji jinak, trpíte barvoslepostí, nebo máte jinou vadu zraku. Prostor, který má být neustále monitorován, může být střežen lidským okem, ale efektivita s přibývajícím časem bude rapidně klesat. Na vině je několik ovlivňujících faktorů jako např. únava, světelné podmínky, teplo, chlad atd.
Nabízí se tedy otázka: Jak nejefektivněji monitorovat prostor, který máte na starosti?
Může být nasazen další člověk, aby efektivita byla vyšší. Jenže to přináší náklady a výsledek nebude takový, jaký očekáváte. I kdyby monitorovalo prostor 10 lidských očí, nikdy nedosáhnou takových výsledků, jako jedny oči „umělé“. Druhé oči, neboli kamerový systém. Pracuje ve dne, v noci, ve tmě, ve špatných světelných podmínkách, nevadí mu prach ani hluk.
Zkrátka dokáže sledovat za každých podmínek stále stejně kvalitně monitorovaný prostor. Nejen, že sleduje, ale dokáže zpětně zaznamenávat získané podněty a informace pomocí nahrávacího serveru. Oči, které najednou vše vidí a jsou schopny efektivně nahrazovat oči lidské.
To je dnešní realita, ale kdo ví, kam se „umělá“ inteligence v budoucnu a jak moc dokáže lidské oko nahradit. Zatím je jasné, že kombinace umělého oka a oka lidského ve správné harmonii funguje vysoce efektivně a jako nástroj pro monitoring prostoru je momentálně nejlepší volbou.